Strona parafii pw. św. Bartłomieja w Szczepanowie
Strona Główna Informacje Nowości Historia Kontakt Galeria Linki Natanael BandPaździernik 25 2014 05:11:34
Nawigacja
Strona Główna
Służba liturgiczna
Zespół Szczepanowianie
Historia Parku Parafialnego
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Halo Dzieciaki !!!
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 153
Nieaktywowany Użytkownik: 0
Najnowszy Użytkownik: Asia
Witamy

Witamy wszystkich gosci na parafialnej stronie internetowej i zachęcamy
do aktywnego włączenia się w życie parafii i rozwój tej strony.
Zaloguj się aby zobaczyć więcej.

 
web stats stat24
20 kwietnia 2014
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
20 kwietnia 2014


1. Dziś Święto Świąt i Uroczystość Uroczystości – Wielka Noc Zmartwychwstania Pańskiego. „Chrystus Zmartwychwstały czyni z życia człowieka nieustające święto” pisał św. Atanazy. Życzę więc wszystkim parafianom i gościom, by zwycięstwo, radość i poczucie sensu życia, jakie przynosi Chrystus Zmartwychwstały towarzyszyły naszej codzienności.


2. Do tych świątecznych życzeń pragnę dołączyć serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy poświęcili swój czas i pracę na przygotowania obchodów Świętego Triduum Paschalnego. Dziękuję Panu Organiście i chórowi Szczepanowianie za oprawę muzyczną. Dziękuję Pani Kościelnej i jej mężowi za troskę o świątynię i przygotowanie ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziękuję wspólnotom Żywego Różańca za ufundowane kwiaty. Dziękuję Pani Dyrektor, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za wzorową współpracę w czasie rekolekcji szkolnych, wspólna akcję charytatywną szkoły i parafii oraz wszelką życzliwość. Dziękuję paniom Angelice Puzio, Alinie Kołaczyk i Paulinie Andler-Kucharskiej za aranżację florystyczną Grobu Bożego i kościoła. Dziękuję panu Janowi Rochowiakowi za dbałość o cmentarz i park parafialny. Dziękuję przede wszystkim naszym nieocenionym ministrantom i lektorom za ich sumienną i wierną służbę – zwłaszcza podczas Wielkiego Tygodnia. Dziękuję też kandydatom do bierzmowania za prowadzenie dróg krzyżowych i włączenie się w dzisiejsza liturgię. Dziękuję wreszcie wszystkim tym parafianom, którzy dali wielkie świadectwo wiary podczas całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.


3. Dzięki Bożej i ludzkiej pomocy szybko postępują prace na dachu kościoła – trwa też remont wieży. Dziękuję za ofiary na cele remontu złożone dziś na tacę.


4. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte według niedzielnego porządku.


5. Za tydzień wielka i radosna uroczystość – kanonizacja papieży Jana XXIII i Jana Pawła II. Niech wszystkie domy w naszej parafii będą udekorowane flagami narodowymi i papieskimi. Uczestniczmy w transmisji Mszy świętej kanonizacyjnej o godzinie 10.00. Ze względu na relację telewizyjną z Rzymu Msze święte w przyszłą niedzielę będą o 8.00 i 18.00.


6. W czwartek wraz z najstarszymi lektorami ruszamy w pielgrzymce na kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II. Dlatego od czwartku 24 kwietnia do środy 30 kwietnia zastępować mnie będzie ksiądz proboszcz Sławomir Hekiert ze Słaboszewa. W razie potrzeby kontakt telefoniczny z księdzem proboszczem ze Słaboszewa pod numerem 663 378 658. W tych dniach (od 24 do 30 kwietnia) Msze święte w dni powszednie odprawiane będą o 19.00. W niedzielę (27 kwietnia) o 8.00 i 18.00.


7. Zapraszam młodzież, zwłaszcza kandydatów do bierzmowania do udziału w Pieszej Pielgrzymce Młodych do grobu św. Wojciecha w dniach 2-4 maja w ramach grupy z Mogilna. W poniedziałek wyłożone będą formularze zgłoszeniowe na tę pielgrzymkę – należy je oddać do środy wieczorem.


8. Przez Chrzest Święty włączyliśmy do Kościoła Małgorzatę Szczepankiewicz.


Proboszcz parafii

Ks. dr Hubert Nowak
13 kwietnia 2014
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ
13 kwietnia 2014


1. Dziś Światowy Dzień Młodzieży. W Rzymie papież Franciszek przekazał dziś polskiej młodzieży krzyż ŚDM, który będzie pielgrzymował po naszej Ojczyźnie aż do ŚDM w lipcu 2016 roku. W związku z ŚDM w Krakowie dziś rozpoczyna się akcja „Bilet dla Brata”, pomagająca młodzieży ze Wschodu uczestniczyć w spotkaniu w Krakowie. Cegiełką w tej akcji jest płyta z tekstami Karola Wojtyły i muzyką Roberta Jansona. Otrzymaliśmy 20 egzemplarzy w cenie 20 zł. Proszę też o zgłoszenia parafian, gotowych ugościć w domach młodzież z innych krajów podczas tzw. „dni w diecezjach” (21-25 VII 2016), poprzedzających ŚDM . Dajmy świadectwo staropolskiej gościnności.


2. Dzięki Bożej i ludzkiej pomocy postępują prace na dachu kościoła – rozpoczynamy remont wieży. Trzecia niedziela kwietnia przypada w Wielkanoc – ofiary złożone tego dnia na tacę przeznaczymy na cele remontu.


3. Dziękuję panom Jerzemu Ratajczakowi, Janowi Rochowiakowi i Jozefowi Malakowi za prace pielęgnacyjne w parku parafialnym a panom Józefowi Ruchajowi i Radosławowi Kasprzakowi za pomoc w przewiezieniu dachówki.


4. Odwiedziny chorych z sakramentami w Wielką Środę od 9.00. Proszę o zgłoszenia.


5. Do Wielkiej Środy włącznie w budynku szkoły przebiega zbiórka trwałej żywności oraz środków czystości. Z zebranych artykułów przygotujemy świąteczne paczki dla rodzin w trudnej sytuacji.


6. Okazja do spowiedzi w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę od 17.00 do 18.00. Nie będzie spowiedzi podczas Triduum Paschalnego.


7. W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczniemy Święte Triduum Paschalne. Plan uroczystości Triduum wygląda następująco:


MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ – CZWARTEK, 18.00. Podczas Eucharystii obrzęd Mandatum (umywanie nóg) a na zakończenie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i obnażenie ołtarzy. Adoracja w ciemnicy do 22.00.


LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ – PIĄTEK, 18.00. Składa się z czterech części: I. Liturgii Słowa, II. Adoracji Krzyża, III. Komunii świętej i IV. Procesji do grobu Pańskiego. Adoracja przy grobie Pańskim nieprzerwanie noc i dzień aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Podczas adoracji, w Wielką Sobotę w ciągu dnia, święcenie pokarmów wielkanocnych w kościele o 12.00, 13.00, 14.00


WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC – SOBOTA, 21.00. Najważniejsza Msza święta całego roku. Rozpocznie się I. Liturgią Światła. Następne części to II. Liturgia Słowa, III. Liturgia Chrzcielna z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych, IV. Liturgia Eucharystyczna i V. Procesja Rezurekcyjna. Na tę Mszę świętą wszyscy przynieśmy świece.


8. W Wielki Piątek wszystkich katolików obowiązuje post ścisły – post jakościowy (wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych) połączony z postem ilościowym (tylko jeden posiłek do syta). Istnieje też pobożny zwyczaj zachowania postu od mięsa w Wielką Sobotę aż do powrotu z Wigilii Paschalnej. Warto go podtrzymywać.


9. W I Święto Wielkanocy nie ma Mszy św. o 18.00 a w Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o 9.15, 11.15 i 18.00.


10. W dniach 23-24 maja organizujemy pielgrzymkę parafialną śladami Jana Pawła II. Na trasie znajdą się Jasna Góra, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Łagiewniki i Kraków. Koszt wynosi 140 zł i obejmuje przejazd autokarem, nocleg w Kalwarii Zebrzydowskiej i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym do Wielkanocy.


11. U ministrantów do nabycia nowy numer PK oraz płyty-cegiełki wspomnianej akcji „BdB”.


12. Przez Chrzest święty włączyliśmy do Kościoła Cezarego Marnochę i Franciszka Puzio.


Proboszcz parafii

Ks. dr Hubert Nowak6 kwietnia 2014
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
6 kwietnia 2014


1. Wszystkich, którzy nie wykorzystali jeszcze wielkopostnej szansy zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w każdy piątek po Mszy o 18.00 a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00 i po nich Msza św. o 18.00. Zachęcam do sięgania po karteczki z myślami Jana Pawła II umieszczone pod jego portretem.


2. Za tydzień Niedziela Palmowa – o 11.15 przy figurze Matki Bożej na ul. Kościelnej odczytanie Ewangelii o wjeździe do Jerozolimy, obrzęd poświęcenia palm, procesja z palmami do kościoła i suma. Zapraszam na tę procesję zwłaszcza dzieci z samodzielnie wykonanymi palmami.


3. Na każdą z godzin całonocnej adoracji z Wielkiego Piątku na Wielka Sobotę zgłosiła się już po kilka osób – liczymy na następnych parafian, gotowych podarować Jezusowi jedną godzinę czuwania przy Jego grobie.


4. Dzięki Bożej i ludzkiej pomocy trwa remont dachu kościoła. Ze względu na prace remontowe proszę o nieużywanie bocznych wejść na teren kościoła.


5. Dzisiaj nasza szkoła organizuje przed kościołem wielkanocny kiermasz pięknych ozdób świątecznych.


6. Jutro rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej w Szczepanowie pod hasłem „Niebo dla dzieci” zaczerpniętym z Listu Jana Pawła II do dzieci, o który będzie oparta treść rekolekcji. Proszę rodziców by razem z dziećmi przeczytali ten list. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. W poniedziałek i wtorek każda z grup będzie miała dwa spotkania rekolekcyjne – w szkole i w kościele. Obejrzymy tez film o Dobrym Papieżu – Janie XXIII. W środę o 9.00 Msza św. na zakończenie rekolekcji.


7. Papież Franciszek wzywa nas nieustannie do pamięci o tych, którym gorzej się powodzi. Dlatego szkoła i parafia organizują wspólną pomoc. Od jutra do Wielkiej Środy włącznie w budynku szkoły przebiegać będzie zbiórka trwałej żywności oraz środków czystości. Z zebranych artykułów przygotujemy świąteczne paczki dla rodzin w trudnej sytuacji.


8. We wtorek dzień spowiedzi wielkanocnej w naszej parafii wg następującego planu: 15.00 – 16.00 i 16.30 – 18.00. Na zakończenie Msza św. Ofiary zbierane tego dnia przeznaczymy na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego.


9. Ostatnie droga krzyżowa tegorocznego Wielkiego Postu w piątek 11 kwietnia przejdzie z kościoła na grób ks. Michała Rólskiego i pomordowanych Szczepanowian następującą trasą: ul. Kościelna, park parafialny, ul. Kalinowa, ul. Wiśniowa, ul. Żnińska, cmentarz parafialny. Zabierzmy ze sobą znicze, które pozostawimy na grobie proboszcza – męczennika.


10. Odwiedziny chorych z sakramentami w Wielką Środę od 9.00. Proszę o zgłoszenia.


11. W dniach 23-24 maja organizujemy pielgrzymkę parafialną śladami Jana Pawła II. Na trasie znajdą się Jasna Góra, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Łagiewniki i Kraków. Koszt wynosi 140 zł i obejmuje przejazd autokarem, nocleg w Kalwarii Zebrzydowskiej i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym do Wielkanocy.


12. U ministrantów do nabycia nowy numer PK.


Proboszcz parafii

Ks. dr Hubert Nowak
30 marca 2014
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ LAETARE - IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 30 marca 2014


1. Połowa Wielkiego Postu już za nami, tym bardziej zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w każdy piątek po Mszy o 18.00 a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00 i po nich Msza św. o 18.00. Drogi krzyżowe przeżywamy w duchowej łączności z Janem Pawłem II a kazania pasyjne przybliżają postać Dobrego Papieża – Jana XXIII. Zachęcam do sięgania po karteczki z myślami Jana Pawła II umieszczone pod jego portretem.

2. Dzięki Bożej i ludzkiej pomocy trwa remont dachu kościoła. Dotychczas został wymieniony dach nad prezbiterium i zakrystiami oraz zamocowano miedziane rynny. Prace remontowe zostaną przerwane w połowie kwietnia i wznowione po Wielkanocy. Przy tej okazji dziękuję panu Wojciechowi Wiśniewskiemu za wywożenie gruzu podczas remontu dachu.


3. W środę 2 kwietnia przypada IX rocznica przejścia do wieczności bł. Jana Pawła II. Na Mszę św. z Nowenną do NMP Nieustającej Pomocy w pierwszą środę miesiąca zapraszam szczególnie wspólnoty Żywego Różańca. O 21.37 biciem dzwonów uczcimy godzinę śmierci Ojca świętego.


4. W I czwartek miesiąca, 3 kwietnia, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00.


5. Odwiedziny chorych z sakramentami w kwietniu będą miały miejsce nie w I piątek miesiąca lecz w Wielką Środę od 9.00. Proszę o zgłoszenia. Podobnie do sakramentu pokuty zapraszam wyjątkowo nie w I piątek lecz w dniu parafialnej spowiedzi wielkanocnej – we wtorek 8 kwietnia.


6. W piątek 4 kwietnia po drodze krzyżowej spotkanie kandydatów do bierzmowania. Będzie ono dotyczyć udziału młodzieży w Triduum Paschalnym.


7. Za tydzień, w V Niedzielę Wielkiego Postu, nasza szkoła organizuje przed kościołem kiermasz palm i ozdób wielkanocnych.


8. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej w Szczepanowie odbędą się w dniach 7-9 kwietnia pod hasłem „Niebo dla dzieci” zaczerpniętym z Listu Jana Pawła II do dzieci, o który będzie oparta treść rekolekcji. Proszę rodziców by razem z dziećmi przeczytali ten list.


9. Ostatnie droga krzyżowa tegorocznego Wielkiego Postu w piątek 11 kwietnia przejdzie ulicami z kościoła na grób ks. Michała Rólskiego i pomordowanych Szczepanowian.


10. Uprzejmie informuję, że śmieci z cmentarza są wywożone co dwa tygodnie – najbliższy wywóz pojutrze, we wtorek.


11. Caritas AG prosi o przekazywanie 1% podatku – szczegóły na afiszu w kruchcie.W dniach 23-24 maja organizujemy pielgrzymkę parafialną śladami Jana Pawła II. Na trasie znajdą się Jasna Góra, Wadowice, Kalwaria Zebrzydowska, Łagiewniki i Kraków. Koszt wynosi 140 zł i obejmuje przejazd autokarem, nocleg w Kalwarii Zebrzydowskiej i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym do Wielkanocy.…


Proboszcz parafii

Ks. dr Hubert Nowak


23 marca 2014
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 23 marca 20141. Dziękuję za ofiary złożone przed tygodniem na rozpoczęty już remont wieży i dachu kościoła. Do dzisiaj zgromadziliśmy ⅛ potrzebnych funduszy. W związku z remontem proszę o niekorzystanie z bocznych furtek w parkanie.


2. Dziękuję parafianom, którzy w minionym tygodniu rozpoczęli porządki w parku, wygrabili trawniki i zasadzili kwiaty przy figurze NMP Fatimskiej. Dziękuję też młodzieży, która wczoraj porządkowała park. Przede wszystkim Karolinie Stawickiej, Michałowi Puzio, Mateuszowi Puzio, Krzysztofowi Jaworskiemu, Jakubowi Czubie, Bartkowi Kurkowi i Danielowi Macowi a także Mikołajowi Eckertowi i Olkowi Plucińskiemu. Ta nieliczna grupa wykonała ogromną pracę. Wobec tego kandydatów do bierzmowania, którzy nie poczuwali się do sobotnich porządków zapraszam na “spotkanie drugiej szansy” we wtorek o 14.00. Wysprzątamy pas trawników za figurą Matki Bożej wzdłuż boiska.


3. Zachęcam do udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w każdy piątek po Mszy o 18.00 a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00 i po nich Msza św. o 18.00. Wielu z nas nie brało w nich jeszcze udziału w tegorocznym Wielkim Poście. Drogi krzyżowe przeżywamy w duchowej łączności z Janem Pawłem II a kazania pasyjne przybliżają postać Dobrego Papieża – Jana XXIII. Zachęcam do sięgania po karteczki z myślami Jana Pawła II umieszczone w misie pod jego portretem w ołtarzu św. Mikołaja.


4. W V Niedzielę Wielkiego Postu, 6 kwietnia, nasza szkoła organizuje przed kościołem kiermasz palm i ozdób wielkanocnych.


5. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej w Szczepanowie odbędą się w dniach 7-9 kwietnia pod hasłem „Niebo dla dzieci” zaczerpniętym z Listu Jana Pawła II do dzieci, o który będzie oparta treść rekolekcji. Proszę rodziców by razem z dziećmi przeczytali ten list.


6. Parafialna spowiedź wielkanocna została wyznaczona na wtorek 8 kwietnia.


7. Ostatnie droga krzyżowa tegorocznego Wielkiego Postu w piątek 11 kwietnia przejdzie ulicami wsi z kościoła na grób ks. Michała Rólskiego i pomordowanych Szczepanowian.


8. Spowiedź i komunia wielkanocna dla chorych w Wielką Środę od 9.00. Proszę o zgłoszenia.


9. Szczegółowy program obchodów Świętego Triduum Paschalnego zostanie podany za tydzień w Niedzielę Laetare – IV Niedzielę Wielkiego Postu.


10. W piątek 28 marca po drodze krzyzowej spotkanie kandydatów do bierzmowania. Przypominam o zadanej lekturze – katecheza papieża Franciszka o chrzcie wygłoszona dnia 8 stycznia 2014 roku.


11. W sobotę 29 marca o godzinie 10.00 zbiórka ministrantów a o 11.00 zbiórka lektorów – obie poświęcone znaczeniu Świętego Triduum Paschalnego. Dlatego bardzo proszę o obecność. Następna zbiórka dopiero w Wielki Czwartek.


12. Uprzejmie proszę wszystkich o niewrzucanie do kompostownika na cmentarzu odpadów nieorganicznych. Miejsce na znicze, sztuczne kwiaty, doniczki, wstążki itd. jest w pojemnikach na śmieci przy głównej bramie cmentarza.


13. Caritas AG prosi rozliczających się z urzędami skarbowymi o wskazywanie jej w rozliczeniach wpisując nr KRS, który można znaleźć na stronie internetowej Caritas AG, w PK i na afiszu w kruchcie.


14. U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego.


15. W minionym tygodniu zmarli Kazimiera Ławińska ze Szczepanowa, Helena Brzykca z Wiktorowa (pogrzeb w poniedziałek o 13.00) oraz Bolesław Wyka z Wolic (pogrzeb w czwartek o 12.00). Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…


Proboszcz parafii

Ks. dr Hubert Nowak


Ogłoszenia na II Niedzielę Wielkiego Postu
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 16 marca 20141. Dziś III niedziela miesiąca – dzień troski o naszą świątynię. Dziękuję za ofiary złożone na czekający nas remont wieży i dachu kościoła.


2. Podczas Wielkiego Postu droga krzyżowa w każdy piątek po Mszy o 18.00 a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00 i po nich Msza św. o 18.00. Drogi krzyżowe przeżywamy w duchowej łączności z Janem Pawłem II a kazania pasyjne przybliżają postać Dobrego Papieża – Jana XXIII. Zachęcam do sięgania po karteczki z myślami Jana Pawła II umieszczone w misie pod jego portretem w ołtarzu św. Mikołaja.


3. W V Niedzielę Wielkiego Postu, 6 kwietnia, nasza szkoła organizuje przed kościołem kiermasz palm i ozdób wielkanocnych.


4. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej w Szczepanowie odbędą się w dniach 7-9 kwietnia pod hasłem „Niebo dla dzieci” zaczerpniętym z Listu Jana Pawła II do dzieci, o który będzie oparta treść rekolekcji. Proszę rodziców by razem z dziećmi przeczytali ten list.


5. Parafialna spowiedź wielkanocna została wyznaczona na wtorek 8 kwietnia.


6. Ostatnie droga krzyżowa tegorocznego Wielkiego Postu w piątek 11 kwietnia przejdzie ulicami wsi z kościoła na grób ks. Michała Rólskiego i pomordowanych Szczepanowian.


7. Szczegółowy program obchodów Świętego Triduum Paschalnego zostanie podany w Niedzielę Laetare – IV Niedzielę Wielkiego Postu.


8. W środę uroczystość św. Józefa – patrona Kościoła Świętego a także patrona ojców i wszystkich mężczyzn. Po Mszy św. nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.


9. W sobotę 22 marca o godzinie 10.00 zapraszam uczniów gimnazjum i szkół średnich a zwłaszcza kandydatów do bierzmowania, lektorów i starszych ministrantów na wspólne wiosenne porządki w parku parafialnym.


10. Caritas AG prosi rozliczających się z urzędami skarbowymi o wskazywanie jej w rozliczeniach wpisując nr KRS, który można znaleźć na stronie internetowej Caritas AG i w PK.


11. W przyszłym tygodniu głoszę rekolekcje wielkopostne w parafii św. Maksymiliana w Barcinie, dlatego zastępować mnie będzie ksiądz wikariusz z tejże parafii.


12. U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego i Małego Przewodnika dla dzieci.Proboszcz parafii

Ks. dr Hubert Nowak


9 marca
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 9 marca 20141. Dziękuję za ofiary złożone w Popielec na tacę na pokrycie kosztów ogrzewania kościoła.


2. Za tydzień III niedziela miesiąca – dzień troski o naszą świątynię. Tego dnia zbieramy ofiary na czekający nas remont wieży i dachu kościoła. W czwartek została złożona przy kościele pierwsza partia materiałów budowlanych na ten remont – drewno i część dachówek.


3. W najbliższych dniach będą wykonywane z powietrza zdjęcia ortofotograficzne cmentarza parafialnego, potrzebne do sporządzenia mapy cmentarza i jego inwentaryzacji. Jest to konieczne nie tylko z racji porządkowych ale też ze względu na wartość naszego cmentarza jako obiektu zabytkowego i miejsca pamięci narodowej.


4. W czwartek 13 marca przypada I rocznica wyboru Ojca świętego Franciszka. Podczas Mszy św. odśpiewamy dziękczynne Te Deum. Pamiętajmy o Ojcu świętym w naszych osobistych modlitwach. Można wyrazić tę pamięć także przez umieszczenie wpisu na stronie www.graziefrancesco.com/pl.


5. Podczas Wielkiego Postu droga krzyżowa w każdy piątek po Mszy o 18.00 a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00 i po nich Msza św. o 18.00. Drogi krzyżowe chcemy przeżywać w duchowej łączności z Janem Pawłem II a kazania pasyjne przybliżą postać Dobrego Papieża – Jana XXIII. Zachęcam do sięgania po karteczki z myślami Jana Pawła II umieszczone w misie pod jego portretem w ołtarzu św. Mikołaja.


6. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkoły podstawowej w Szczepanowie odbędą się w dniach 7-9 kwietnia pod hasłem „Niebo dla dzieci” zaczerpniętym z Listu Jana Pawła II do dzieci, o który będzie oparta treść rekolekcji.


7. Parafialna spowiedź wielkanocna została wyznaczona na wtorek 8 kwietnia.


8. Ostatnie droga krzyżowa tegorocznego Wielkiego Postu w piątek 11 kwietnia przejdzie ulicami wsi z kościoła na grób ks. Michała Rólskiego i pomordowanych Szczepanowian.


9. W sobotę 15 marca o godzinie 10.00 zbiórka wszystkich ministrantów.


10. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej prosi rozliczających się z urzędami skarbowymi o wskazywanie jej w rozliczeniach wpisując nr KRS, który można znaleźć na stronie internetowej Caritas AG, Przewodniku lub w gablocie ogłoszeń.


11. U ministrantów do nabycia nowy numer Przewodnika Katolickiego, Małego Przewodnika dla dzieci oraz album o Roku Wiary w cenie 45 zł.


12. W tym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce doczesnego spoczynku śp. Marię Jaźwińską ze Szczepanowa – najstarszą parafiankę. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…Proboszcz parafii

Ks. dr Hubert Nowak


2 marca 2014
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 2 marca 20141. W tym tygodniu środą popielcową rozpoczniemy Wielki Post. W Popielec obowiązuje katolików post ścisły – nie jemy tego dnia potraw mięsnych a spożywając posiłki tylko jeden raz jemy do syta. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 9.15 i 18.00.


2. W Popielec o godzinie 17.30 spotkanie wszystkich róż Żywego Różańca.


3. Natomiast po Mszy św. tego dnia spotkanie rodziców ministrantów i lektorów w sprawie wycieczki do Berlina zaplanowanej na 28 czerwca. Ministrantom i lektorom przypominam o obowiązku wyznaczenia dnia dyżuru w ciągu tygodnia – mają czas na decyzję do Popielca włącznie. Dziękuję ministrantom i lektorom którzy sumiennie wypełniają swój dyżur oraz ich rodzicom .


4. Podczas Wielkiego Postu droga krzyżowa w każdy piątek po Mszy o 18.00 a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00 i bezpośrednio po nich Msza św. Czas Wielkiego Postu przygotowuje nas na kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II. Dlatego drogi krzyżowe przeżywać będziemy rozważając teksty Jana Pawła II, natomiast kazania pasyjne przybliżą nam postać Dobrego Papieża – Jana XXIII. W najbliższy piątek droga krzyżowa oparta na fragmentach poezji Karola Wojtyły – rozważania poprowadzą nasi gimnazjaliści.


5. W I czwartek miesiąca, 6 marca, po wieczornej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00.


6. W I piątek miesiąca, 7 marca, odwiedziny chorych z sakramentami od godziny 10.00. Proszę o zgłoszenia. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 17.00.


7. W biurze parafialnym można zamawiać i rezerwować intencje mszalne.


8. Przez Chrzest święty włączyliśmy do wspólnoty Kościoła Antoninę Kurek.Proboszcz parafii

Ks. dr Hubert Nowak


2 lutego 2014
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO
2 lutego 20141. Wczoraj zakończyła się tegoroczna kolęda. Dziękuję wszystkim parafianom za spotkania, rozmowy i gościnność. Ofiary, które parafia otrzymała podczas kolędy zostaną przeznaczone na czekający nas remont wieży i dachu naszej świątyni. W najbliższych dniach zapadną decyzje co do terminu rozpoczęcia prac.


2. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcili swój czas i siły, by wczoraj zdemontować świąteczny wystrój kościoła.


3. W środę po Mszy świętej nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.


4. 6 lutego przypada I czwartek miesiąca. Msza święta o 17.00 a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godziny 19.00. Zapraszam do znalezienia chociaż kwadransa na osobistą modlitwę.


5. 7 lutego to I piątek miesiąca – proszę o zgłoszenia chorych, których odwiedzę z Komunią świętą od 10.00. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godziny 16.00.


6. Zachęcam do lektury najnowszego numeru Przewodnika Katolickiego, poświęconego głównie obchodzonemu dziś Dniowi Życia Konsekrowanego.Proboszcz parafii

Ks. dr Hubert Nowak


26 stycznia
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 26 STYCZNIA 20141. Dziękuję za ofiary złożone przed tygodniem na tacę w ramach „niedzieli remontowej” – składka w III niedzielę miesiąca będzie przeznaczana zawsze na remont wieży i dachu naszej świątyni.

2. Plan kolędy na najbliższy, ostatni już tydzień:


27 stycznia, poniedziałek od 13.00 – ul. Wiśniowa od p. Żmudzińskich, od 14.00 od p. Kucaj do p. Puzio
28 stycznia, wtorek, od 13.00 – ul. Barcińska – od p. Naborczyk do p. Ławińskich
29 stycznia, środa, od 13.00 – ul. Ogrodowa i ul. Wapienna do p. Dudek, początek u p. Różańskich
30 stycznia, czwartek, od 13.00 – ul. Modrzewiowa i ul. Brzozowa, od p. Lipińskich/Pacanowskich do p. Orzechowskich
31 stycznia, piątek, od 13.00 – ul Kościelna, ul. Wodna, od p. Organistów do p. Kurek
1 lutego, sobota, od 9.00 – Wolice Górne od p. Wyki do p. Drozdowskich
2 lutego, niedziela, o 15.00 – kolęda na plebanii, na kolędę przychodzą wszyscy ministranci .


3. W niedzielę podczas kolędy na plebanii spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów. Bardzo proszę o obecność, ponieważ musimy omówić sprawy dyżurów, plan zbiórek oraz wyjazd ministrantów i lektorów do Berlina, zaplanowany na 28 czerwca.


4. W środę po Mszy świętej nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.

5. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie dniem Matki Bożej Gromnicznej. Pamiętajmy, by tego dnia przynieść na Mszę św. świece, które zostaną poświęcone jako znak Chrystusa, Światłości Świata.

6. Po Mszach świętych można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na nowy rok.Proboszcz parafii

Ks. dr Hubert Nowak


19 stycznia
OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19 STYCZNIA 20141. W minionym tygodniu udało się uruchomić nową instalację grzewczą domu parafialnego i świątyni. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i ofiary na ten cel. Przede wszystkim dziękuję panu Radosławowi Kasprzakowi oraz panu Józefowi Ruchajowi i jego firmie a także panom Janowi Rochowiakowi, Romanowi Kaczmarkowi i Krzysztofowi Rochowiakowi za wykonaną pracę.

2. Dziękuję również panu Andrzejowi Bogdańskiemu i firmie Graf-Bog za przygotowanie nowych pieczęci parafialnych.

3. Dziękuje wreszcie za ofiary złożone dziś na tace w ramach tzw. niedzieli remontowej – składka w III niedzielę miesiąca będzie przeznaczana zawsze na remont dachu naszej świątyni.

4. W naszej parafii trwa kolęda. Tradycja kolędy sięga początków chrześcijaństwa w Polsce. Ofiary, które zostaną przekazane parafii podczas kolędy zostaną przeznaczone na remont dachu kościoła. Plan kolędy na najbliższy tydzień:


20 stycznia, poniedziałek, od 13.00 – ul. Szeroka i Szczepankowo Leśne
21 stycznia, wtorek, od 13.00 – ul. Leśna od p. Leśniczego do p. Wcisło
22 stycznia, środa, od 13.00 – ul. Wierzbowa, Kwiatowa, Wiktorowska od p. Popielarz do szkoły oraz Szczepanowo centrum
23 stycznia, czwartek, od 13.00 – ul. Morelowa od początku do p. Wróblewskich
24 stycznia, piątek, od 13.00 – ul. Kalinowa od p. Rochowiak do p. Kozera
25 stycznia, sobota, od 9.00 – ul. Żnińska od p. Buzała/Nowakowcy i lewa strona, następnie od p. Bakalarz do p. Heleny Ławińskiej
26 stycznia, niedziela – nie ma kolędy
27 stycznia, poniedziałek od 13.00 – ul. Wiśniowa od p. Żmudzińskich, od 14.00 od p. Kucaj do p. Puzio


5. W środę po Mszy świętej nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.

6. Po Mszach świętych można zamawiać i rezerwować intencje mszalne na nowy rok. Pamiętajmy o jubileuszach, rocznicach śmierci i innych ważnych wydarzeniach

7. Przypominam, że możliwe jest zorganizowanie parafialnej pielgrzymki dziękczynnej za kanonizację do grobów św. Jana XXIII i św. Jana Pawła II w dniach 9-16 sierpnia – dojdzie ona do skutku, jeśli do 23 lutego zgłosi się przynajmniej 15 uczestników. Na trasie znalazłyby się Loreto, Lanciano, Manopello, San Giovanni Rotondo, Monte Sant’angelo, Montecassino, Rzym, Subiaco, Asyż i Werona. Dołożymy starań, by koszt wyjazdu nie przekroczył 2000 zł.

8. W tym tygodniu na miejsce doczesnego spoczynku odprowadziliśmy śp. Józefę Wcisło. Wieczny odpoczynek…Proboszcz parafii

Ks. dr Hubert Nowak


Strona 1 z 17 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Zegar